Pronájem obytných vozů a karavanů

Měsíční archív: Září 2014

Karavany Zelenka

Autobazar Zelenka se nachází v Pečkách jen pár kilometrů od hlavního města. Karavany Zelenka jsou sice použité, ale není se čeho obávat. Pokud si totiž karavan dostatečně dobře prohlédnete, rozhodně jeho koupí neprohloupíte. Karavany Zelenka mají navíc velmi dobré ohlasy od minulých uživatelů, v různých diskuzích najdete jen pozitivní názory. Už jste se rozhodli pro některý konkrétní karavan? Pokud ne, pak se můžete podívat na nabídku inzerovanou na internetových stránkách společnosti Zelenka. Mimo jiné můžete navštívit bazar i osobně.

Otevřeno je prakticky nonstop, ale vždy je nutné informovat se telefonicky, zda vám bude někdo na místě k dispozici. Výběr staršího karavanu tak jako tak není dobré podceňovat, ačkoli se obracíte na spolehlivého prodejce. Investice je to poměrně vysoká a nákup takového prostředku nikdy není dobré podceňovat. Zvlášť pokud hodláte karavan využívat ještě po několik let. Během prohlídky karavanu věnujte pozornost i těm sebemenším detailům, které se mohou jevit jako naprosto zanedbatelné, ale ve finále mohou hrát velkou roli v rámci pohody v karavanu. Zkontrolujte veškeré technické věci a to zejména brzdy a světla. Mimo prodeje karavanů se společnost Zelenka zaměřuje i na prodej předstanů pro karavany. Snadno si tak přímo na místě můžete vybrat vhodný a adekvátní komponent k vašemu karavanu, případně se podívat na další nabídku příslušenství určeného ke karavanům.

Nakupujete-li tyto věci a příslušenství poprvé, rozhodně si nechejte poradit od odborníka. Nejedná se o lacinou záležitost a pozdější reklamace nebo výměna by pro vás mohla znamenat zbytečné výdaje navíc.

Vložil Kde koupit karavan | Štítek , , , | Zanechat komentář

Obytné karavany

Karavany nebo obytné vozy jsou ideálními prostředky pro cestování, pokud chcete poznávat okolí, kterým zrovna projíždíte a chcete si zastavit v místech, která se vám právě zamlouvají nebo kde potřebujete strávit nějaký čas. Zkrátka a dobře jste v případě takové dovolené svým vlastním pánem, ohlížet se musíte jen na rodinu nebo skupinu přátel, se kterými cestujete společně. Navíc nikam necestujete autobusem, což představuje cestu na dovolenou poměrně nepříjemnou a hlavně velmi dlouhou. Je ale třeba rozlišovat obytné vozy a klasické karavany. Rozdíl je zejména v oblasti řízení, vnitřní uspořádání je prakticky totožné.

Ke karavanu je nutné mít k dispozici auto, které navíc disponuje tažným zařízením. Jen tak se můžete bez problémů pohybovat s karavanem na cestách. Obytný vůz má v tomto případě výhodu v tom, že řízení je umístěno v bezprostřední blízkosti samotného obytného prostoru. Obytné vozy se zdají být na pronájem o něco dražší, ale je třeba si uvědomit, že v případě cestování neopotřebováváte své vlastní auto. Navíc si tak zajistíte vysoký komfort na cestách.

Obytných karavanů je k dispozici víc než dost a liší se zejména vnitřním uspořádáním a vybavením. I v naprostém základu naleznete plně vybavenou kuchyňku, postele pro spaní ve dvou – obvykle obytné vozy disponují čtyřmi až šesti lůžky ke spánku, sociální zařízení – toaletu a v případě potřeby i sprchový kout, prostor pro posezení u jídla nebo nad kávou.

Obytný vůz se může zkrátka a dobře stát takovým vašim druhým domovem na cestách, ve kterém se budete cítit naprosto perfektně.

Vložil Kde koupit karavan | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pronájem karavanu

Karavany jsou ideálními pomocníky pro cestování. Ne každý ale vlastní svůj osobní karavan a to hned z několika důvodů. Jednak jsou karavany co do pořízení poměrně finančně nákladné, navíc je jejich uskladnění poměrně obtížné, pokud nemáte u domu pozemek nebo velkou garáž, kam byste karavan v případě potřeby zaparkovali a nechali jej tak stát.

Pronájem je tak pro většinu lidí ideální příležitostí, jak si zajistit ubytování na cestách a navíc volnost, kterou v případě klasického zájezdu na dovolenou rozhodně mít nebudete. Kdekoli a kdykoli si můžete zastavit, pokud budete chtít a strávit na místě tak dlouhou dobu, jakou na místě strávit chcete.

Máte tak možnost poznat místa, o kterých se vám možná ani nesnilo. Kde si tedy pronajmout karavan a jak jej užívat?

Karavan si v dnešní době máte možnost pronajmout prakticky v jakémkoli městě. V současné době existuje několik desítek společností, které se zabývají pronájmem karavanů a pro vás je to ideální příležitostí, jak vyrazit okamžitě na cesty. Společnosti mají k dispozici několik karavanů, ze kterých si můžete vybírat. Podle svých možností a pochopitelně i na základě požadavků a vaší náročnosti si můžete vybrat karavan, který bude co možná nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Dejte si proto záležet, protože karavan, který si vyberete, v něm také strávíte většinu své báječné dovolené.

Karavany jsou velmi dobře vybaveny a prakticky vám dokonce mohou plně nahradit hotelový pokoj, jehož cena často převyšuje pronájem karavanu.

Vložil Vše pro karavany | Štítek , , | Zanechat komentář