Pronájem obytných vozů a karavanů

Měsíční archív: Srpen 2014

Půjčovna karavanů

Chcete si na svých cestách po České republice nebo v zahraničí zastavit na jakémkoli místě, kde se vám zamane? Nechcete být vázáni na jedno místo v rámci pobytu mimo domov a raději budete cestovat a poznávat?

Cestovat jen osobním autem je sice pohodlné, ale když přijde na spánek, je nutné se ubytovat v hotelu nebo rozložit stan. To ovšem ne každému vyhovuje a karavan tak představuje pro většinu z nás ideální způsob, jak si na cestách zajistit nejen ubytování, ale i přípravu jídla a navíc příjemné posezení s přáteli nebo rodinou.

Ne každý má ale k dispozici vlastní karavan, který stojí sta tisíce korun a proto jsou zde pro vás půjčovny karavanů, kde si karavan na cesty můžete bez problémů půjčit na dobu, kterou si sami určíte. Půjčovnu karavanů najdete prakticky v každém větším městě a půjčovny mají k dispozici nejen karavany, ale i obytné vozy. Existuje několik typů karavanů, které se liší zejména svým vnitřním uspořádáním a hlavně počtem míst pro spánek jednotlivých pasažérů. Cena půjčení karavanu se odráží nejen od jeho typu, ale zejména pak od ročního období. Karavany zapůjčené v letní sezóně jsou co do finančních nákladů daleko dražší, zpravidla se ceny pohybují okolo 4 000,- Kč za den. Finanční prostředky, které jste si na cestu nebo dovolenou vyčlenily, je skutečně dobré zvážit.

Nezapomínejte, že jde jen o cenu za pronájem, nikoli za dálniční známky, pokud cestujete do zahraničí, stravování a samozřejmě poplatky v kempech, které budete hradit nejen v rámci karavanu, ale i osobního auta, které musí mít tažné zařízení.

Vložil Kde půjčit vůz | Štítek , , , | Zanechat komentář

Předstan ke karavanu

Chystáte se na dovolenou do zahraničí nebo jen po České republice někam do kempu a chcete si dopřát i trošku toho soukromí? Pak zajisté řešíte, jak to vyřešit i s karavanem, abyste se od něj nemuseli vzdalovat příliš daleko. A co takhle sedět v bezprostřední blízkosti karavanu, aniž byste byli rušeni svým okolím? K tomu vám dokonale poslouží předstan ke karavanu, se kterým se vám dostane nejen dostatku soukromí, ale i ochrany před deštěm a slunečním zářením, před kterým se většina z nás během parných letních dní snaží uniknout právě do stínu. Některé předstany vám navíc dokonale poslouží jako místo, kam je možné uložit některé věci, například přes noc. Jak ale předstan využijete v praxi a jaká je jeho cena?

V praxi předstan rozhodně využijete. Vyplatí se rozložit ale hlavně v případě, že na některém místě zůstáváte déle. Předstan totiž stojí na poměrně velké a silné konstrukci, kterou je nutné v první řadě postavit a tak nějak napojit na karavan. Až poté se na samotnou konstrukci montují plachty, které vás ochrání před deštěm a sluníčkem. Velmi často se stává, že když na předstan svítí celý den sluníčko, vzduch je v něm nehýbe. Je proto vhodné vybírat jen ty stany, které mají k dispozici boční stěny na otevření, aby byl zajištěn proud čerstvého vzduchu.

Cena předstanu není právě nejnižší, takže si musíte dát opravdu pozor na to, co vybíráte. Cena začíná někde na 18 000,- Kč a postupně se zvedá podle velikosti nebo použitých materiálů. Vždy je ale nutné si ověřit, zda předstan ke karavanu dobře sedí právě k vašemu typu karavanu.

Vložil Vše pro karavany | Štítek , , , | Zanechat komentář

Levné karavany na prodej

Přemýšlíte nad koupí karavanu, ale nechce se vám rovnou investovat sta tisíce do nového?

Není se čemu divit, protože karavan rozhodně není žádná levná záležitost. Nejde totiž jen o něj, ale hlavně o vnitřní vybavení, bez kterého se na dlouhých cestách rozhodně neobejdete.

Většina starších karavanů je plně vybavených, ale stejně jako je tomu například při výběru osobního automobilu, i zde si musíte dát pozor na některé věci a vlastnosti, které by vám v budoucnu mohly způsobit pořádné problémy a především další finanční náklady spojené s provozem karavanu. Na co si tedy při výběru použitého karavanu dát pozor a jakým chybám se vyhnout? Poradíme vám!

V první řadě se hned ptejte na to, zda nebyl karavan bouraný. Tuto skutečnost je třeba zjistit opravdu podrobně, protože pokud karavan byl bouraný, s největší pravděpodobností budou některé jeho části doslova hnuté. Snadno se vám tak později může stát, že do karavanu začne některými částmi zatékat a následně se tvořit plíseň, které se jen tak nezbavíte. Vlhkost je obecně velkým strašákem většiny starších karavanů a pokud ji zaznamenáte, rozhodně se přesvědčte o tom, v jakém rozsahu vlhkost v karavanu je. Vlhkost v karavanu lze mimo jiné zaznamenat podle pachu, který rozhodně není nijak přívětivý – majitelé karavanů ale často dávají dovnitř různá vonítka, proto si dejte opravdu důkladně záležet na prohlídce.

Velmi podstatné je, abyste zjistili předem, jak je na tom se svou funkčností brzda a světla. Vše je rozhodně dobré vyzkoušet ještě předtím, než se karavan rozhodnete zakoupit.

Vložil Kde koupit karavan | Štítek , , , | Zanechat komentář

Markýza na karavan

O markýzách již zde řeč byla a rozhodně je nutné předem zmínit, že mimo markýzy je možné pořídit i další příslušenství, které se vám bude maximálně hodit na cestách. Počasí je totiž naprosto nevyzpytatelné a nikdy nemůžete vědět, kdy vás naprosto znenadání přepadne například déšť, a vy budete nuceni zůstat v karavanu. Markýza vás sice pře deštěm rovněž může ochránit, ale jen z horní části, která je díky ní zastřešená. Pokud tedy uvažujete o nákupu některého dalšího příslušenství, rozhodně se podívejte na nabídku předstanů, které vás dokonale ochrání před deštěm a navíc si v nich v blízkosti karavanu můžete velmi pohodlně posedět společně s rodinou nebo přáteli. A navíc v soukromí, což je na dovolené to nejdůležitější.

Spojit je možné variantu předstanu i markýzy. Markýzu zkrátka a dobře jednou namontujete a již s ní nemusíte dál nijak manipulovat. Předstan je naopak nutné stavět a konstrukce je to stejně velká, jako je váš karavan. Stavba předstanu se proto hodí jen v případě, že zůstáváte na jednom místě delší dobu.

Nejdřív je totiž nutné složit pevnou konstrukci, kterou napojíte na karavan, následně až potom se nasazují plachty, které vás před deštěm ochrání. Markýza má v tomto případě bezpochyby výhodu v tom, že s ní nemusíte jakkoli manipulovat nebo ji dokonce zdlouhavě skládat. Každý majitel karavanu upřednostňuje něco jiného a sami byste měli dobře zvážit, jaká z investic se vám daleko víc vyplatí.

Karavany jsou ideálními prostředky pro cestování i na dlouhé vzdálenosti. Jejich nevýhodou je hlavně fakt, že k nim potřebujete vlastní vozidlo. Velmi oblíbené jsou ale i obytné vozy, se kterými můžete cestovat mnohdy ještě pohodlněji.

Vložil Na cestách karavanem | Štítek , , , | Zanechat komentář

Příslušenství pro karavany

Karavan je ideálním prostředkem pro cestování. Aby s ním ale bylo možné cestovat pohodlně a maximálně komfortně, je třeba mít k dispozici jisté příslušenství, které značně zpohodlní váš pobyt na cestách a hlavně v cílovém místě.

Do příslušenství lze zařadit celou řadu doplňků, které rozhodně ocení i ti nejnáročnější cestovatelé. Karavan se totiž díky nim může stát takovým velmi pohodlným pojízdným domovem a cestování autem si díky tomu naprosto zamilujete.

Mimo příslušenství do kuchyňky je možné zakoupit i venkovní příslušenství a doplňky, které rozhodně oceníte za každého počasí a navíc si můžete pořídit i campingový nábytek, který pohodlně převezete, aniž by vám zabíral příliš moc místa v karavanu během jízdy.

Pokud jde o některé praktické doplňky ke karavanu, rozhodně byste jejich pořízení neměli zanedbávat. Pokud nemáte v karavanu klimatizaci, můžete si ji dodatečně pořídit. Pokud jde o ceny, většina praktického příslušenství ke karavanům se pohybuje i v řádech deseti tisíců. Některé drobnosti lze ale zakoupit dokonce i na splátky a jde-li o opravy, nemáte-li v tomto směru žádné zkušenosti, rozhodně byste měli nechat celou práci na odborném servise. Zejména pak před cestou, kdy je riziko případného rozbití opravdu velké.

Velký zájem je zejména o předstany ke karavanům a již zmíněný campingový nábytek, který vám dokonale poslouží, pokud budete chtít posedět s rodinou nebo dalšími účastníky vaší dovolené.

Předstany mají navíc výhodu v tom, že se dají z vnitřní části zamknout a lze v nich, v bezprostřední blízkosti karavanu, uchovávat některé věci, které například na noc nechcete schovávat přímo do karavanu.

Vložil Na cestách karavanem | Štítek , , , | Zanechat komentář

Předstany ke karavanu

Karavany jsou ideálními prostředky pro cestování, pokud nehodláte cestovat rovnou letadlem. Do karavanu je klidně vejde celá rodina a to bez sebemenšího problému. I tak se ale může stát, že na cestách pocítíte naprostý nedostatek prostoru.

Nechcete-li montovat přímo do konstrukce karavanu markýzu, která vám zajistí naprosté zastínění, můžete se spolehnout na předstany, které jsou ideálními pomocníky na cestách. Navíc vám po svém rozložení zajistí prostor pro soukromé debaty a trávení společných chvil.

Stanová přístavba ke karavanům patří už celou řadu let a lze si vybírat hned z několika různých variant předstanů ke karavanu. Jak lze tedy využít předstan a jaké jsou v praxi jeho výhody? Předstany jsou ideálními pomocníky hlavně při nepříznivém počasí, kdy není možné trávit volný čas a chvíle venku. Vzhledem k velikosti předstanu je vhodné jej rozložit jen při trvalém stání. Rozložit i složit stan je sice jednoduché, ale jeho následnému složení předchází vysušení. Předstan, aby se na něj nechytaly plísně, musí být naprosto suchý, pokud jej budete balit. Předstan je více méně stejně velký i vysoký jako váš karavan, takže se vám do něj pohodlně vejde veškeré sezení a vždy vybírejte takový předstan, který je uzavíratelný, abyste si do něj mohli schovat případné drobnosti.

Předstan je složen nejen z plachty jako takové, ale i z trubek, které vlastně tvoří celou konstrukci předstanu. Jakmile jsou postaveny trubky, je možné upevnit plachtu, která je voděodolná. Nemusíte se tak obávat, že nebudete chráněni před případným deštěm.

Vložil Příslušenství ke karavanu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Lednice do karavanu

Součástí vybavení karavanu je pochopitelně i kuchyně. A její naprosto nezbytnou součástí je i lednička, jinak by kuchyňka v karavanu rozhodně nebyla kompletní. Na cestách vám tak kuchyňka poskytuje maximální komfort, klidně si můžete v karavanu uvařit, aniž byste stále museli chodit jen do restaurací. Taková dovolená se opravdu značně prodraží, zvlášť pokud cestujete společně s dětmi. Večeře ve čtyřech, navíc pokud cestujete do zahraničí, přijde skutečně velmi draho. V karavanu tak máte k dispozici veškeré vybavení, včetně sporáku na vaření nebo již zmíněné ledničky, ve které je možné skladovat a uchovávat potraviny stejně jako u vás doma. Vybavujete-li karavan, nebo potřebujete obměnit jen onu ledničku, je třeba se dobře zamyslet nad vhodným výběrem ledničky.

V první řadě byste rovnou měli zapomenout na ledničku s kompresorem, která má více nevýhod, než právě výhod. Kompresor je totiž až příliš hlučný, na což si určitě zvyknete během dne, ale v noci spokojeni určitě nebudete. Ideální jsou lednice, které fungují prakticky na stejném principu jako lednice klasické domácí, na výměně tepelné energie. Valná většina majitelů karavanů se přiklání k ledničkám, které jsou ovládány plynem, nikoli elektrickou energií. Ta totiž v některých kempech chybí, napájení je tak v mnoha případech opravdu složité.

Pokud v případě lednice v karavanu dojde k jakékoli závadě, ve většině případů je nutné lednici naprosto demontovat. Samotnou montáž byste rozhodně neměli nechat jen sami na sobě. Vždy se v tomto případě svěřte do rukou odborníkům, kteří jsou schopni lednici zapojit naprosto profesionálně.

Vložil Příslušenství ke karavanu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ochranné střechy pro karavany

Představujete si ideální dovolenou tak, že sbalíte všechny věci a vyrazíte s karavanem na cesty? Karavan nebo obytný vůz představuje naprosto ideální prostředek pro cestování, pokud není ve vašem zájmu letět do některé oblíbené exotické destinace. Mimo vybavení v karavanu je pochopitelně nutné mít k dispozici i další vybavení, které je pro většinu cestovatelů nezbytnou součástí komponentů na cestách.

Pochopitelně můžete vyrazit na cesty jen tak, ovšem některé doplňky pro vás představují daleko větší komfort cestování a následného pohodlně a příjemně strávené pobytu v cílovém místě. Jedním z doplňků, které si ke karavanu můžete pořídit, jsou i ochranné střechy pro karavany, které přispívají k tepelné pohodě během pobytu na dovolené.

Ochrannou plachtu je možné namontovat na střechu karavanu až ve chvíli, kdy je vůz zcela zastaven. Během jízdy rozhodně není možné s většinou plachet pohybovat se po silničních komunikacích a to zejména z důvodu bezpečnosti. Plachty jsou vyrobeny z velmi odolných a silných materiálů, které jsou ale zároveň prodyšné, nedrží se pod nimi vody ani vlhkost. Díky tomu nevznikají během natažení plachty na střeše plísně, které mohou způsobovat nejen poškození střechy, ale zejména snižují cenu při případném prodeji. Jak již bylo řečeno, materiály, ze kterých jsou plachty vyráběny, jsou plně voděodpudivé a navíc chrání střechu karavanu před slunečním zářením. Ideální jsou hlavně pro ty karavany, které nedisponují klimatizací.

Zabraňují totiž, aby se vnitřní prostor karavanu přehříval. Je to právě střecha, kterou proniká největší množství tepla a plachta na střechu tomuto procesu dokonale zabrání.

Vložil Vybavení pro karavany | Štítek , , , | Zanechat komentář

Sluneční clony karavan

Jak již ze samotného názvu plyne, sluneční clona chrání před přímým sluncem. Její upevnění ale rozhodně není jen tak a je třeba myslet na to, zda ke sluneční cloně potřebujete i markýzu, ke které bude následně uchycena sluneční clona. Markýza pokryje ochranu před sluníčkem z horní části, sluneční clona naopak z té boční. Ještě před nákupem je proto vhodné celou situaci dobře promyslet a zjistit si i veškeré parametry vašeho karavanu.

Sluneční clony lze ale zakoupit i v provedení na okna. Pokud jde o karavany, okna jsou v nich instalovány prakticky v naprosto totožných velikostech.

Nemusíte se proto obávat, že by některá sluneční clona na okno neseděla, byla příliš velká nebo malá. Okenní sluneční clona zabrání přístupu sluníčka a přispívá tak k daleko lepšímu vzduchu v karavanu – pokud nemáte klimatizaci v karavanu, rozhodně nejsou markýzy na okna potřeba, protože přispívají k tepelné pohodě. Všechny sluneční clony pro karavany jsou odolné vůči slunečnímu záření, mají velmi dlouhou životnost a spolehlivě ochrání i proti dešti – zpravidla se jedná o dražší sluneční clony, které skutečně lze použít i proti dešti, aniž by se narušila jejich struktura a vlákna.

Sluneční clony ke karavanu jsou vyráběny z různých látek, velmi oblíbené jsou například sluneční clony ze síťoviny, které jednak zabraňují slunečnímu záření, ale nedrží vzduch v prostoru, ve kterém sedíte. Naopak, prostředí je příjemně vzdušné a vy si můžete pohodlně užívat klidu a pohody na dovolené.

Vložil Zastínění pro karavany | Štítek , , , | Zanechat komentář

Markýzy ke karavanu

Markýzy jsou vám zajisté velmi dobře známé hlavně z klasických rodinných domů, kde u terasy často převažuje markýza, která brání sluníčku, aby proniklo až do vašeho domova a obtěžovalo vás při pohodlném posedávání na zahradě. Během praných letních dní je to právě stinné prostředí, které nejčastěji vyhledáváme a to nejen v případě, kdy trávíme svůj čas doma na zahradě, ale i v případě cestování. Cestujete-li karavanem nebo rovnou obytným vozem, rozhodně máte klimatizaci nebo jste o ní minimálně uvažovali. Proč být ale během pěkného počasí stále jen v karavanu?

Markýza ke karavanu vám dokonale poslouží jako prostředek, který hodí stín a vy si následně můžete užívat příjemných chvil strávených venku, ale bez přímého svitu sluníčka na vaše záda nebo dokonce do obličeje.

Pokud jde o markýzy ke karavanu, lze vybírat hned z několika typů dle jejich umístění – účel markýzy je ve všech směrech naprosto stejný. V nabídce prodejců karavanů a jejich příslušenství zpravidla najdete nejen střešní markýzy, které jsou schopny hodit stín na co největší možnou plochu, ale i okenní markýzy, dveřní markýzy, boční markýzy, markýzy na dodávky nebo přídavné plachty k markýzám. Markýzy vám dokáží ochránit nejen proti nepříjemným slunečním zářením, ale dokonce i před deštěm, který je ještě o to nepříjemnější, než samotné sluníčko.

Montáž markýzy je vhodné v každém případě nechat na odborníkovi. Velmi důležité je nejen správné umístění markýzy – zvlášť pokud jde o markýzu boční, která je velká a těžká, ale i o odbornou montáž a instalaci zařízení, s jehož pomocí markýzu snadno stáhnete a zase roztáhnete.

Vložil Zastínění pro karavany | Štítek , , , | Zanechat komentář